Gdzie można kupić legalnie broń czarnoprochową

Zanim zaczniemy analizować sklepy, aukcje i ogłoszenia – zapoznajmy się na początek z kilkoma informacjami jaki już wcześniej napisałem:

Aby zakupić legalnie broń czarnoprochową w Polsce, niezbędne jest spełnienie jednego warunku – należy mieć skończone 18 lat i posiadać ważny dokument tożsamości (np. dowód osobisty).

Podczas zakupów w sklepach posiadających niezbędne licencje i uprawnienia, zawsze otrzymamy broń legalną – czyli spełniającą wymagania ustawy (broń rozdzielnego ładowania, wytworzonej przed rokiem 1885 oraz jej repliki). Kupując na aukcjach lub tablicach ogłoszeniowych, możemy się boleśnie przekonać że nie każda broń czarnoprochowa spełnia te parametry, więc podchodzimy do tego z pewną dozą ostrożności – lub pytajmy osoby posiadające niezbędną wiedzę (np. na naszym Forum) czy dany egzemplarz jest godny zaufania lub czy jest w ogóle wart ceny … postaramy się szybko odpowiadać na takie pytania.

Sklepy sprzedające w Polsce przez Internet

W każdym ze sklepów, sprzedających przez Internet, istnieje możliwość zakupu stacjonarnego. Jeśli jest taka możliwość, zawsze lepiej wybrać się na zakupy lokalnie.

Aukcje:

Ogłoszenia:

  • olx – bardzo, bardzo ostrożnie proszę do takich ogłoszeń podchodzić. Można łatwo nabyć broń nielegalną w Polsce i później może to wygenerować dużą ilość problemów.

Stacjonarne sklepy sprzedające w Polsce

Sklepy poniżej, nie prowadzą sprzedaży przez Internet. Czasami można zamówić na ich stronie, ale sam odbiór musi nastąpić osobiście.

Jest to najprostsza i najszybsza forma zakupu własnej broni czarnoprochowej. Praktycznie na wszystkich strzelnicach w Polsce, można spotkać pasjonatów i kolekcjonerów tej broni – tym samym, może się zdarzyć sytuacja że właśnie tam dokonamy zakupu.

Sklepy sprzedające w Europie przez Internet

Bardzo ostrożnie do tego proszę podchodzić i wszystkie informacje o sytuacji prawnej sprawdzać przed zakupem. Coś co w chwili pisania jest dozwolone, może się nagle zmienić wraz ze zmianą przepisów. To że coś jest legalne za granicami, nie oznacza że jest legalne u nas i na odwrót – ale to temat na osobny artykuł.

  • westernguns.fr

Aukcje poza granicami Polski

Tutaj niezbędna już jest dodatkowa wiedza, aby nie zostać oszukanym. Postaram się to opisać – na chwilę obecną, wszelkie pytania na forum

  • egun.de

Potwierdzenie pełnoletności

Sklepy i osoby sprzedające bardzo często oczekują przesłania skanu dowodu osobistego. Osobiście jestem przeciwny wysyłaniu pełnego skanu obu stron dokumentu. Przeważnie do stworzenia umowy kupna-sprzedaży, wystarczy przesłanie do sprzedającego numeru dowodu osobistego (seria i numer) oraz organu wydającego dokument lub jak w przypadku niektórych sprzedawców tylko numer PESEL.

Jeśli jednak, niezbędne okaże się przesłanie skanu dokumentu potwierdzającego tożsamość (inaczej nie dojdzie do zakupu) – przesyłamy edytowane zdjęcie (nie skan!) pierwszej strony w niskiej rozdzielczości (max 800×600). Zawiera wszystkie niezbędne dane (imię, nazwisko, numer dowodu) – pozostałe informacje nie są potrzebne sprzedającemu do potwierdzenia pełnoletności. Zdjęcie też nie musi być widoczne. Wprost można je wykasować/wymazać. Dodatkowo wpisujemy tłustym drukiem na obrazku do kogo zostało wysłane to zdjęcie i czego dotyczyło.


pentagon.pl

Wymagamy jedynie pierwszej strony dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego pełnoletność. Przy zakupie internetowym klient przysyła nam zwykle skan na maila. W przypadku gdy klient w dowodzie ma wpisany inny adres zameldowania niż ten do wysyłki a chce fakturę imienną to musi podać adres z dowodu (drugiej strony nie dostajemy więc lepiej się dopytać).


sharg.pl

Niestety wprowadza Pan w błąd. W żadnym wypadku NIE WOLNO wymagać sklepowi skanów ani żadnych innych kopii dokumentów! Ustawa o ochronie danych osobowych, klient może okazać jak jest osobiście ale kopiować NIE WOLNO! W przypadku zakupów przez internet rewolwerów czarno prochowych ustawodawca wymaga aby na fakturze znalazł się tylko numer dowodu osobistego, nie ma wymogu dołączania kopii. I to wszystko.


saguaro-arms.com

Przed zakupem broni prosimy by wysłać nam skan ( zdjęcie) pierwszej strony dowodu osobistego, przy czym wymaganymi danymi są tylko imię i nazwisko( musi zgadzać się z danymi zamawiającego) i data urodzenia. Resztę danych może klient zamazać. Musimy wiedzieć czy faktycznie mamy do czynienia z osobą pełnoletnią. Przesyłanie tylko numeru dowodu osobistego przez internet, nie spełnia tego warunku gdyż nie ma możliwości weryfikacji czy numer dowodu osobistego należy do osoby kupującej. Nie trudno wyobrazić sobie sytuację gdy 15 dziecko kupuje sobie rewolwer i wysyła nr dowodu ojca.


militaria.pl

Jaka forma potwierdzenia jest wymagana? Okazanie dokumentu tożsamości ze zdjęciem – jakie dokumenty należy przygotować? Dokument tożsamości ze zdjęciem – jaki jest sposób wysłania potwierdzenia o pełnoletności w przypadku zakupów przez Internet? Jest to realizowane na podstawie naszej umowy z firmą kurierską DHL. Dodatkowo, czy Wasza oferta broni czarnoprochowej jest przywrócona już na stałe? Tak, na stałe.

W związku z zakupem towaru koncesjonowanego konieczne jest podanie dodatkowych danych osobowych w celu weryfikacji tożsamości:


pesel: ………. (w celu ustalenia czy kupujący jest osobą pełnoletnią)

dowód osobisty: seria: ………. nr: ……….

wystawiony przez: ……….

adres zameldowania: ………. (jeśli jest inny niż dostawy)

czym jest adres dostawy: (adresem obecnego zamieszkania czy miejscem pracy – nazwa firmy lub instytucji)

 

Obrót przedmiotami obezwładniającymi przy użyciu energii elektrycznej reguluje ustawa z dnia 22 czerwca 2001 o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym (Dz. U. z 2001 nr 67, poz. 679).
Zgodnie z nią sprzedaż takich produktów podlega ewidencjonowaniu, a Sprzedawca jest zobowiązany do prowadzenia ewidencji zawartych transakcji. Przedmioty obezwładniające przy użyciu energii elektrycznej mogą być sprzedawane wyłącznie osobom pełnoletnim, po zweryfikowaniu tożsamości.


doctorgun.eu

Pozyskanie broni czarnoprochowej w sklepie Doctor Gun jest bardzo proste. Zamówienie można złożyć poprzez stronę internetową lub drogą e-mailową. Następnie należy przesłać skan pierwszej strony swojego dowodu osobistego.


Sprawa jest bardzo dręcząca i praktycznie każdy sklep posiada jakieś własne regulacje i interpretacje … wysyłam do wszystkich sklepów prośbę o informację w tym zakresie. Jak tylko otrzymam odpowiedzi, zmodyfikuję i poprawię artykuł.

Na chwilę obecną, jeśli ktoś nie ma ochoty kupować przez Internet i przesyłać jakichkolwiek danych – powinien przejść się osobiście do sklepu stacjonarnego. Jeśli natomiast robimy to z 'głową’ i zamazujemy pewne informacje, nie powinno to stanowić dla sprzedającego problemu, a nas może uchronić przed użyciem takiego skanu w innych celach niż potwierdzenie tożsamości w konkretnym sklepie …