Formowanie żelu balistycznego

Z uwagi na to, że w najbliższym czasie odbędzie się spotkanie na strzelnicy w Żorach (link). Trwają z naszej strony gorące przygotowania do tego wydarzenia. Na chwilę obecną, tworzymy odlewy z żelu balistycznego. Sam proces nie jest zbyt skomplikowany i polega na wymieszaniu w odpowiednich proporcjach odpowiednich składników. 

Całość jest z materiałów spożywczych – właściwie można to wszystko spokojnie skonsumować o ile zachowamy choć troszkę więcej higieny …

Teraz tylko testowo, aby sprawdzić jak to faktycznie wyjdzie i jakie otwierają się przed nami nowe możliwości. Kolejnym krokiem będzie większa ilość 'dłoni’, do różnego rodzaju testów – mniej lub bardziej niebezpiecznych (dla tych 'łapek’ oczywiście).

zel_bal_6

Jak na pierwszy raz, całkiem nieźle to wyszło …

zel_bal_5

wygląda na trwałe i całkiem naturalnie …

zel_bal_4

czekamy teraz tylko i wyłącznie na możliwość przeprowadzenia testów …

zel_bal_3

takich jak trzymanie takiej łapki zbyt blisko …

zel_bal_2

Później, przed samym spotkanie w Żorach, wytworzymy jeszcze pewną ilość rekwizytów. Będą one raczej w formie 'łapek’ lub większych odlewów, które miejmy nadzieję zatrzymają lecący pocisk.

Zawsze są także kulisy takiego wydarzenia … więc poniższy film prezentuje jego oficjalną i grzeczną wersję, Jak zajdzie potrzeba, to dodamy wersję bez muzyki …