Spotkanie 2017.01.12 – Dixie

Zawsze Was zachęcamy do przesyłania informacji ze spotkań jakie się odbywają w różnych miejscach w całym kraju. Jak sami na pewno wiecie, w Katowicach, odbywają się takie spotkania systematycznie w każdy drugi czwartek miesiąca. Od 18:00 do 20:00 staram się zawsze tam być i rozmawiać z Wami. Niestety, z uwagi na pogodę i zamykaną wcześniej strzelnicę w okresie zimowym, strzelania odbywają się nie przed spotkaniem a w soboty.

Tyle tytułem wstępu, cały czas zachęcamy do przesyłania opisów, zdjęć z Waszych spotkań – także w ten sposób można promować broń czarnoprochową.

Jak zawsze dopisała ilość osób i przyniosła ze sobą odpowiednią ilość sprzętu do pokazania. Nikt tym razem nie uciekał na widok broni leżącej sobie spokojnie na stołach – właściwie to zajmowały całą przestrzeń z połączonych kilku stołów.

Tym razem zbyt wielu 'nowych’ nie pojawiło się, ale to niczemu nie przeszkadza. Była oczywiście taka stała ekipa, gdzie tematy schodziły na dosyć szczegółowe już różnice konkretnych modeli rewolwerów i karabinów.

Czasami nawet pojawiają się na takich spotkaniach czarnoprochowce na sprzedaż, gdzie można przed zakupem spokojnie porozmawiać, zasięgnąć opinii innych, pomacać i oczywiście negocjować cenę i/lub dodatki. Ja nie twierdzę że cena jest najniższa z możliwych, na necie można kupić taniej – natomiast tutaj każda broń jest dokładnie sprawdzona i pewna.

Ciekawostką zawsze jest to, że przeważnie można zobaczyć jedne z największych Colt’ów i jedna z najmniejszych Remington’ów. Dziwnym trafem (jak prawie zawsze) Howdah Hunter wzbudzał zainteresowanie. Ten pistolet wygląda po prostu obłędnie.

Udało się na szczęście zmieścić na stołach także coś do jedzenia – tym razem, starałem się nie czyścić w międzyczasie broni – uwierzcie, potrafi to całkowicie zmienić smak …

Takie spotkania poza promowaniem broni czarnoprochowej, powoduje poznanie ludzi o tych samych pasjach, zainteresowaniach. Znacznie ułatwia późniejsze, wspólne wypady na strzelnicę. Nie trzeba się spotykać co tydzień – wystarczy raz w miesiącu. Ważne aby odbywały się systematycznie.