Rozkładanie i składanie – Remington New Army

Remington New Army jest jednym z najpopularniejszych rewolwerów jakie można spotkać na rynku. Tym bardziej istnieje potrzeba pokazania rozkręcania i składania w jedną całość. Tym razem mamy do czynienia z ponad 40-letnim egzemplarzem EUROARMS, który posiada bardzo silną sprężynę główną – mała śrubka regulacyjna nie dochodzi do niej. Musiałem zastosować troszkę inne podejście i użyć trytytki. W nowych egzemplarzach Pietty czy Uberti, nie ma takiej potrzeby. Śrubka regulacji sprężyny głównej działa tam dobrze i nie ma potrzeby stosować 'dziwnych’ rozwiązań – nie należy się zrażać.

Na początek oczywiście rozkręcanie:

Jeszcze raz zwracaj uwagę, że przy nowych egzemplarzach nie trzeba stosować trytytek. Tutaj jest niezwykły problem z bardzo mocną sprężyną.

Wracamy teraz do składania:

Mam nadzieję że znowu udało się rozwiać troszkę wątpliwości i ułatwić czyszczenie broni po strzelaniu. To naprawdę jest proste i łatwo samodzielnie przeprowadzić cały proces nawet w warunkach polowych (np. na strzelnicy).

Wiadomo, że wszystkie elementy myjemy i czyścimy – tutaj były ładnie zakonserwowane i były czyste. Po wizycie na strzelnicy, wygląda to niestety troszkę inaczej.