Spotkanie w Siemianowicach Śląskich 17.08.2016

Udaje nam się ostatnio spotykać dosyć często. Dziś przyszło kilka osób na swój 'pierwszy raz’ z CP. Na samym początku, nauka bezpiecznego posługiwania się bronią, ładowanie, celowanie i strzelanie. Całkiem przyjemna forma spędzania czasu, połączona z doskonaleniem umiejętności strzeleckich. Na takich spotkaniach, widać że forma systematycznych spotkań się sprawdza. Zaczynamy się poznawać, rozmawiać, wymieniać się doświadczeniami … i co najważniejsze, strzelać z różnych rodzajów broni. Znacznie to ułatwia podjęcie późniejszych decyzji co do nowych zakupów – bo to że one nastąpią jest oczywiste.

Zaczynaliśmy jak zwykle od sprawdzenia swoich umiejętności, jeszcze zanim przyszła większość osób. Wygląda na to, że wyjazd na jakiekolwiek w tej chwili, będzie wyjazdem rekreacyjnym. Wyniki przynajmniej w moim przypadku są dosyć średnie, znacznie lepiej mi wychodzi strzelanie z obu rąk.

Natomiast całość otoczki, przygotowanie się do strzelania i skupienie, są niesamowite. To jest chyba to co w tym wszystkim wciąga.

Zdobywamy z każdym spotkaniem bezcenne doświadczenie, jak organizować aby było ciekawie i dużo się działo. Im więcej osób będzie przychodzić, tym ciekawsze konkurencje będziemy wprowadzać, nie skupiając się tylko na kartonikach …

Dla początkujących, posiadających już broń, będziemy pomagali z pierwszym rozbieraniem i czyszczeniem broni. Widać że jest to potrzebne i na pewno znacznie ułatwi późniejsze samodzielne czyszczenie. Oczywiście, osoby które nawet nie posiadają własnej broni będą mile widziane na takich warsztatach z uwagi na dosyć dużą ilość brudnej broni.

Nie jest tego może jakoś dużo, ale spokojnie na ponad godzinę czyszczenia wystarczy.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i spotkanie. Widok uśmiechniętych i zadowolonych osób to naprawdę duża satysfakcja za poświęcony czas.

Jako że miałem troszkę pytań dotyczących spotkań – jeśli ktoś chce zobaczyć, wystrzelić bęben i poczuć jak to jest, nie mamy zamiaru pobierać za to opłat. Proch dla rozpoczynających swoją przygodę także się znajdzie – więc nie ma się co zastanawiać, tylko zaopatrzyć się w resztę niezbędnych dodatków i można przychodzić (fajnie by było, abyście w takim przypadku dali znać choć troszkę wcześniej – choć na kilka bębnów zawsze wystarczy).