Po spotkaniu w Żorach (23.04.2016)

zory_20160423_1Tak, teraz nadszedł czas na podsumowanie tego co się działo podczas spotkania. Z uwagi na to że spotkanie zostało organizowane jako spontaniczne, część osób niestety nie dotarła. Tym bardziej cieszymy się z tak dużego zainteresowania. W trakcie wyszło kilka niespodzianek (część z nich zostanie opublikowana w najbliższym czasie, tak samo jak filmy – bo ilość danych jest ogromna), poza zapowiedzianymi testami, rewolwer zamoczony w całości w wodzie, okulary ochronne, był także komputer, dzielnie odpierający ołowiane ataki:

no dobra, przynajmniej się starał, ale dostał lepsze chłodzenie …

tak wyglądał proces realizacji chłodzenia na filmie …

zawitała kapusta, doskonale sprawdzająca się jako cel na 50 metrów …

Sprzęt filmujący, w pewnych momentach spotkania, przebywał w dosyć niebezpiecznej strefie i raczej dzięki przypadkowi niż chęci ocalał …

Ktoś zostawił chyba przypadkiem laptopa, mam nadzieję że da się go jeszcze naprawić, bo aż tak źle z nim nie jest … ale to dopiero jak się zgłosi właściciel.

Strzelaliśmy ze wszystkiego co było dostępne i zostało przyniesione, czy to pistolet, rewolwer, karabin, dubeltówka. Jeśli była to broń czarnoprochowa – miała nieograniczony dostęp do strzelnicy przez cały dzień.

https://www.facebook.com/szymon.olszewski.102
Prowadzenie porad na sucho – sama postawa dużo daje … a zainteresowanie duże …

Część uczestniczących dostarczyła 'dziewiczy’ sprzęt – proste ze sklepu, nawet nie odpakowany. Został on natychmiast oceniony, doceniony i … nastąpiła pomoc w przygotowaniu go do strzelania przez bardziej doświadczone osoby. Nawet, jeśli ktoś nie miał czym strzelać, koledzy i koleżanki natychmiast dostarczyli niezbędne wyposażenie. Były także osoby dopiero myślące o zakupie broni CP, co nie przeszkadzało oczywiście w strzelaniu z broni używanej przez innych.

Spotkanie w liczbach:

  • strzelający: 23
  • odwiedzający: 12
  • oglądający przypadkiem: 15
  • wielkość materiału filmowego: 100 GB

Filmy, zdjęcia i dodatkowe komentarze będą uzupełniane później … chciałem, aby już coś było, aby osoby, których nie było, wiedziały że było zajebiście …

Użyte eksponaty w filmach i na zdjęciach, zostały oczywiście uprzątnięte i zutylizowane, aby nie zagrażały naszemu wspaniałemu środowisku. Na filmach widać będzie, jak wydłubujemy z ziemi nawet ołowiane kule i pociski z wałów ... 

Praktycznie już mija miesiąc od spotkania, zamieszczam pierwszą część filmików jakie powstały. Ogólnie to sam początek, przygotowania, strzelanie … rozmowy i dyskusje. Moim zdaniem warto było się spotkać – kolejne filmy będą umieszczane systematycznie. Natomiast kolejne spotkanie już 28.05.2016.