S.T.A.L.K.E.R. Silesia – spotkanie 15.09.2016 – relacja

Jakiś czas temu, dostaliśmy zaproszenie na spotkanie, aby powiedzieć innym coś więcej o czarnym prochu i broni czarnoprochowej. Udało nam się przygotować wraz z Śląskiem Stowarzyszeniem Miłośników Broni prezentację i zebrać odpowiednią ilość różnych rodzajów broni, aby każdy z uczestników miał możliwość osobistego zobaczenia jak to naprawdę wygląda. Dla mnie osobiście, jako miłośnika świata S.T.A.L.K.E.R. nie było zaskoczeniem to, co zastałem na miejscu. Natomiast część osób może być troszkę przerażona, poniżej zamieszczonymi zdjęciami. Organizatorzy moim zdaniem, przygotowali całość REWELACYJNIE!!!

Świat apokalipsy i ilość zadań, wybrana miejscówka i wygląd powala na kolana miłośników tych klimatów. Po przybyciu na miejsce, wita nas taki budynek

gdzie patrząc na plakaty, można dowiedzieć co się tak naprawdę tutaj dzieje

a wejście znajduje się z drugiej strony, gdzie czekają kolejne atrakcje

Ale dopiero wejście do budynku, sprawia, że przygotowanie tego wszystkiego, wymagało czasu i dobrej organizacji. Na miejscu odbywają się spotkania, prelekcje (w tym nasza) i cała masa innych atrakcji.

Sala kinowa, nie wygląda zbyt okazale, ale ważna była treść i uczestnicy

Zwiedzając inne miejsce, czasami ciężko dla osoby postronnej domyśleć się, co organizatorzy mieli na myśli. Zachęcam do przeczytania książki, od której to wszystko się zaczęło. Dzięki temu, łatwiej będzie zrozumieć to wszystko.

ale ogląda się to wszystko przyjemnie

przeznaczenie pewnych elementów pozostawiam bez komentarza

nawet czas się zatrzymał …

a przygotowanie …

Część osób, uzna to na pewno za śmieci, ale to właśnie taki układ, tak zebrane wszystko, prezentuje świat, który można spotkać w książkach i opisach

Pewne pomieszczenia, nie nadają się do zwiedzania

lub skutecznie do tego zniechęcające

ale siłownia niczego sobie

a bar, wygląda na całkiem zamieszkały i wspaniale nadawał się na prezentację przyniesionej przez nas broni

przynajmniej części, bo jednak było tego wszystkiego znacznie więcej

Całość, podzielona została na kilka części. Najpierw prezentowaliśmy broń, rozmawialiśmy o wadach, zaletach, cenach i możliwościach. Później nadszedł czas na prezentację

Podczas której, staraliśmy się przybliżyć strzelectwo czarnoprochowe

omówić różne rodzaje broni

po oczywiste fakty i mity

Najbardziej cieszyły pytania w trakcie, gdzie widać było zainteresowanie uczestników. Po zakończeniu, dla osób, które były z nami, zorganizowaliśmy małą niespodziankę – losowanie książki związanej z tematyką S.T.A.L.K.E.R.

Tyle tylko, że nie była to zwykła książka. Ten konkretny egzemplarz, przebył bardzo długą drogę – powędrował do autora, który nie dość że ją podpisał, to jeszcze napisał coś od siebie – specjalnie na to spotkanie i odesłał na czas. Nie będę ukrywał, że troszkę zachodu nas to wszystko kosztowało, ale pozwoliło na nawiązanie całkiem ciekawych kontaktów. Zachęcam oczywiście do odwiedzenia jego Fanpage.

Uczestnicy podczas wypełniania kart do losowania

losowanie

i zwycięzca

GRATULUJEMY!

Zachęcaliśmy oczywiście uczestników, do odwiedzania naszej strony – jeśli by mieli ochotę się spotkać, zawsze znajdzie się tam informacja. Tym bardziej, że w każdy drugi czwartek miesiąca można nas spotkać w Dixie.

Naszym zdaniem, udało się zrealizować wszystkie nasze założenia – promocję strzelectwa czarnoprochowego. Kolejna grupa osób, dowiedziała się więcej … nie tylko z Internetu. Mamy nadzieję, że nasze wystąpienie się podobało i nie zawiedliśmy pokładanych w nas oczekiwań.