Gdzie można strzelać z broni czarnoprochowej

Nie wszystkie strzelnice przyjmują strzelców czarnoprochowych, przeważnie jest to związane z pomieszczeniami zamkniętymi, posiadającymi słabą wentylację lub zwykła niechęć właścicieli do czarnego prochu. Staramy się rozmawiać i pokazywać, że strzelectwo CP nie jest złem. Nie potrafimy co prawda oddać 100 strzałów w 10 minut, ale za to potrafimy spędzić godzinę na rozmowach i dyskusjach o broni. Poniżej link do listy strzelnic, które są zainteresowane strzelcami czarnoprochowymi.

Strzelnice Czarnoprochowe

Jeśli wiesz o jakiejś strzelnicy, której nie ma na liście, daj znać w odpowiednim wątki na naszym FORUM.


Strzał – wyrzucenie pocisku z przewodu lufy spowodowane ciśnieniem gazów podczas spalania się ładunku prochowego.

Broń czarnoprochowa jest BRONIĄ PALNĄ i tak powinna być traktowana. Zasięg strzału wynosi od 1,5 km (okrągła kula) do 3-4 km (pocisk). Wyklucza to strzelanie po lasach, polach, działkach czy podobnych miejscach. Dotyczy to także pistoletów i rewolwerów – posiadających relatywnie mniejszy zasięg. Strzelanie bez kuli jest problemem prawnym – udowodnij później, podczas wizyty odpowiednich służb – że strzelałeś legalnie bez kuli, strasząc tylko starszą osobę, która złożyła odpowiednie powiadomienie.

STRZELAMY TYLKO I WYŁĄCZNIE NA ATESTOWANYCH STRZELNICACH !!!

Trzymanie się tej zasady pozwoli nam uniknąć przykrych kontaktów z przedstawicielami prawa jak i konsekwencji lekkomyślności czy nieszczęśliwych wypadków.

Zanim zaczniemy strzelać niezbędne jest wcześniejsze zapoznanie się z budową i zasadą działania naszej broni oraz zasadami bezpieczeństwa. Najlepiej pierwsze strzały oddać pod okiem doświadczonego instruktora na strzelnicy. Jeśli wybierzemy się z osobami posiadającymi już doświadczenie, zyskamy na tym znacznie więcej – niż rozpoczęcie strzelania w samotności. Będzie na pewno ciekawiej, bezpieczniej i na pewno popełnimy znacznie mniej błędów.