Czy warto kupić sejf na broń czarnoprochową?

Tak, jest to ostatnio dosyć często zadawane pytanie na naszej grupie FB. Zdania oczywiście jak zawsze podzielone – część chce, nie chce, nie wie – a reszta uważa że nie ma takiego obowiązku. Dlatego wydaje się dobrą decyzją, aby decyzja była uzależniona od własnych potrzeb i indywidualnego podejścia do broni.Jeżeli uważasz że taka szafa 'pancerna’ na broń jest dla Ciebie niezbędna i będzie przydatna – kupuj bez zastanowienia, na pewno warto trzymać broń w miejscu niedostępnym dla dzieci i osób nieupoważnionych.

Tak jak było to już omawiane na grupie, większość uważa że taka szafa jest przydatna jeśli:

  • mamy małe dzieci
  • organizujemy duże imprezy
  • prowadzimy dom otwarty
  • zostawiające obce osoby same (np. nianie)
  • często wyjeżdżamy poza miejsce zamieszkania
  • obawiamy się kradzieży

Nie zawsze wymagany jest duży sejf za ogromną ilość papierków, czasami wystarczy jedna z tańszych wersji – uzależniałbym to od ilości posiadanej broni. Oczywiste że do małego sejfu nie zmieścimy karabinów, dubeltówek czy innej broni długiej.

Ale już na 3-4 rewolwery, pistolety – taki, niewielki sejf powinien całkowicie wystarczyć. To w dalszym ciągu jest broń palna a myślę że może się przydać na trzymanie innych wartościowych przedmiotów. Po rozmowach z @FabrykaSejfowPL, mogę tutaj podać tajne hasło – upoważniające do uzyskania 10% zniżki od ceny znajdującej się na stronie. Myślę że to dobra oferta – po prostu przed zakupem zadzwońcie, podajcie hasło i cieszcie się z zakupu. Tym bardziej, jeśli zastanawialiście się już wcześniej nad tym – jest dobra okazja!

Tajne hasło: szafadlaczarnoprpochowca

Czy są to wytrzymałe sejfy – tutaj polecam film, gdzie dokonywany jest mały test:

Na chwilę obecną nie ma takiego obowiązku – aby trzymać broń czarnoprochową w szafie spełniającej wymagania S1 lub wyższe, nie musi być ona przymocowana do elementów stałych itd. itp. Miejmy nadzieję, że nie zmieni się to wraz z nową ustawą i innymi dziwnymi pomysłami, jakie co jakiś czas się pojawiają na horyzoncie. Najlepsze co może nas spotkać, pasjonatów strzelectwa czarnoprochowego – to pozostawienie tego wszystkiego, tak jak jest. Natomiast, jeśli ktoś już kiedyś się zastanawiał czy warto zainwestować w takie zabezpieczenie swojej broni – to jest ku temu całkiem niezła okazja.

Firma FabrykaSejfowPL posiada w swojej ofercie całkiem pokaźną ilość, wszelakiej maści szaf, sejfów i innych rzeczy służących zabezpieczeniu naszej broni, dokumentów i kosztowności. Przebierać, szukać – może uda się coś dla siebie wybrać.