Puchar Śląska 2019

Sobota, 13.04.2019 – Puchar Śląska – spotkanie miłośników broni czarnoprochowej w Jaworznie. Mimo że pogoda wg prognoz nie zachęcała do przyjazdu na zawody, na miejscu jak zawsze była gorąca atmosfera.

Cały czas nie rozumiem 😉 osób, które twierdzą że zawody są 'nie dla nich’. Wprost przeciwnie, właśnie w takich okolicznościach poznajesz inne osoby, masz możliwość zobaczenia tych najlepszych, poznać ich 'tajne’ techniki i zapytać, porozmawiać z nimi. To jeszcze nie wszystko – możesz zobaczyć (czasami i 'pomacać’) ich broń.

Wielokrotnie trwały burzliwe dyskusje o broni, postawach, ustawieniach, naważkach itd. Ilość zdań, kłótni i problemów jakie z tego wynikały – było bardzo dużo. Większość da się uniknąć, czy też rozwiązać poprzez uczestnictwo w zawodach – dowolnych, nie muszą to być od razu Mistrzostwa Polski czy też Świata, ale właśnie lokalne, mniejsze (na początek). Większość tych osób, które i tak się chce spotkać i 'zmierzyć’ – znajdzie taką okazję.

Już nieraz pisałem o tym, że wyniki jakie uzyskujemy na strzelnicach, podczas treningów są całkiem inne, kiedy uczestniczymy już w zawodach. Wg zawodników, należy przynajmniej odjąć 5-10 punktów – choć osobiście uważam że nawet bliżej 50 😉

Zawsze coś się na zawodach dzieje takiego, że wyniki są inne od oczekiwanych (choć nie wszyscy tak mają). Tutaj znaczenie ma doświadczenie i umiejętności – choć pewna doza szczęście też się liczy.

Całość zawodów jak zawsze składa się na część oficjalną – rejestracje, przygotowania, strzelania itd. Ale znaczną część czasu, spędza się wśród zawodników – na rozmowach, dyskusjach, porównaniach. W ten sposób poznajemy innych pasjonatów i miłośników broni czarnoprochowej. Tym bardziej też zachęcamy do odwiedzania zawodów – to nigdy nie są imprezy zamknięte i nie można wejść nawet na teren.

Najważniejsza zasada – NIE PRZESZKADZAMY.

Chcemy zobaczyć jak strzelają, proszę bardzo – ale nie rozmawiajmy za głośno, nie pytajmy podczas konkurencji zawodników o szczegóły techniczne, naważki, broń itd. Na to wszystko jest czas po strzelaniu. Wtedy większość zawodników ma czas w oczekiwaniu na wyniki swoje i innych.

Ja bardzo lubię obserwować miejsce zawodników, jak są zorganizowane, co się tam znajduje i dlaczego, co jest ważne a co zbędne. To jest ta chwila, kiedy możemy się wiele nauczyć od innych. Tutaj nikt nie 'gryzie’, większość osób jest bardzo pozytywnie nastawiona do 'nowych’ i dopiero zaczynających swoją przygodę z CP.

Jeżeli to będą Wasze pierwsze zawody a wiem doskonale że i jak będą to kolejne, to ZAWSZE możecie liczyć na pomoc i wsparcie innych strzelców. Całkiem inaczej wyglądają dyskusje na forum, grupie czy innych 'internetach’. Świat realny jest inny. Tutaj stajesz twarzą w twarz z osobami i masz możliwość 'pokazania’ swoich umiejętności, swojego zdania, podjęcia rozmowy i dokonania niezbędnych poprawek w wiedzy. Osobiście uważam, że każde zawody przynoszą ogromną dawkę wiedzy, umiejętności i doświadczenia – które procentuje w przyszłości.

Zachęcamy Was do uczestniczenia w zawodach.