Trening z ACP-SPORT – Gwiazda Szeryfa

Rozpoczynamy cykl spotkań, artykułów i spotkań, powiązanych z planowanym na ostatnia sobotę Kwietnia spotkanie. Będzie to jedna z większych imprez CP w Polsce – więcej informacji już w najbliższym czasie. Zaplanujcie sobie wolny dzień na 29.04.2017, który spędzicie na strzelnicy w Siemianowicach Śląskich – atrakcji będzie co niemiara, przygotowania jak widać już trwają. Tym razem na cel została wzięta Gwiazda Szeryfa – jest to pięcioramienna gwiazda, posiadająca na końcu każdego ramienia CEL. Po trafieniu w niego, CEL odpada i Gwiazda zaczyna się obracać zgodnie ze środkiem ciężkości, znacznie utrudniając celowania.

Głównym organizatorem treningów jest ACP-SPORT.COM i Blackpowder.pl
ACP-SPORT to producent wysokiej jakości kul i pocisków ołowianych praktycznie wszystkich kalibrów oraz rodzajów broni historycznej czarnoprochowej.

Dzięki takiej współpracy, mamy możliwość organizacji znacznie większych spotkań, dotarcia do Was w innych miejscach, niż tylko okolice Śląska. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna dla wszystkich uczestników organizowanych wspólnie imprez – sami nie jesteśmy w stanie zapewnić takiego zaplecza technicznego i nagród.

Może na początek kilka słów na temat tego co będzie się działo w związku z tą konkretną konkurencją:

Zasady są bardzo proste – kto szybciej strąci wszystkie 5 celów – wygrywa.

Ważna informacja dla uczestników:
– używamy kul odlanych z miękkiego ołowiu aby kule nie rykoszetowały (będzie można otrzymać przed konkurencją od organizatorów)
– sypiemy zwiększoną naważkę aby strącić cel i żeby nie nastąpił rykoszet – kule rozpłaszczają się całkowicie na celu

Broń ładujemy na przygotowanym stanowisku obok – ładujemy tylko 5 komór – jedna komora dla bezpieczeństwa i na tej jednej pustej zostawiamy kurek.
Po otrzymaniu zezwolenia i komendy START, podbiegamy do stanowiska, gdzie znajduje się już nasza załadowana broń. Oddajemy 5 strzałów w kierunku celu. Po zakończeniu, okazujemy broń prowadzącemu strzelane celem sprawdzenia komór. Broń chowamy i możemy odejść od stanowiska.

Więcej informacji uzyskamy oglądając film z przygotowań”

Poniżej to co działo się w trakcie kręcenia filmów, zdjęcia i opisy. Naprawdę warto przychodzić na takie spotkania – zawsze dzieje się coś ciekawego. Jedni strzelają do tarcz, osiągając coraz to lepsze wyniki, przeprowadzają konsultacje i dyskusje – nie zawsze prowadzące do jakiegoś rozwiązania, ale na pewno nastawiane na osiągnięcie konkretnego celu.

kul na pewno dla uczestników nie zabraknie – organizatorzy zapewniają ilość całkowicie wystarczającą do rozegrania wszystkich planowanych konkurencji. Testujemy i sprawdzamy wszystkie kalibry, tak aby wybrać te najlepsze do danej konkurencji i rodzaju posiadanej broni.

Oczywiście, każda z osób jaka uczestniczy w naszych testach otrzymuje niezbędną amunicję, aby mieć pewność że na zawodach też się sprawdzi. Oczywiście, jeśli ktoś chce, może używać swojej – ważne, aby była ona odlana z miękkiego ołowiu.

Mieliśmy także inne cele do sprawdzenia

choć nie wszystkie przeżyły to w całości

oraz mocowanie na pewno nie będzie realizowane trytytką – jest za słaba

Tak jak widać na pierwszym zdjęciu, mieliśmy małe problemy z docieraniem do celu, który trzeba było przygotowywać za każdym razem

przez śnieg i wodę (ot, takie małe niedogodności)

która to doczekała się ciekawych przeróbek (za co bardzo dziękujemy)

użytkownicy grupy FB nie zostawiają możliwości na domysły i zawsze znajdą zalety. Były też pytania i propozycje dotyczące łowienia ryb … ale nie próbowaliśmy.

Oczywiście, to co odbywało się na innych osiach nie zostało pominięte, także obserwowaliśmy przygotowania do strzelania, opracowywania nowych celów kuchennych

oraz nowatorskich rozwiązań tarczowych

mi osobiście bardzo się to podobało

choć na pewno wymaga pewnego dopracowania.

Zawsze serdecznie zapraszamy nowe osoby, nawet jak nie będzie czasu zająć się wszystkimi osobiście – co mam nadzieję wybaczycie, są także inni, którzy chętnie pokażą jak wygląda ich pasja i hobby, jakim jest strzelectwo czarnoprochowe.