Zawody Dzierżno – Majówka 22.05.21

Tym razem odwiedziliśmy zawody zorganizowane przez Stare Strzelby w Dzierżnie. Od momentu ogłoszenia po dzień dzisiejszy czekaliśmy z niecierpliwością. Rewelacyjna organizacja, niesamowita atmosfera i oczywiście wyniki (o tym później). Pogoda tym razem nie dopisała w przeciwieństwie do zawodników – ale w niczym to nie przeszkadzało.

Jak zawsze zachęcamy do obserwowania naszego forum, gdzie można dowiedzieć się o zawodach w całym kraju oraz zdobyć trochę wiedzy i kontaktów. Natomiast najlepiej, jeśli tylko jest taka możliwość – zapisywać się i uczestniczyć w zawodach. To jest właśnie to miejsce i czas, aby poznać innych zawodników oraz zdobyć doświadczenie. Osobiście uważam, że właśnie podczas rozmowy i dyskusji z innymi można dowiedzieć się tego, czego nigdy nie zobaczysz na YT. Całkiem inaczej wygląda strzelanie w zaciszu okolicznych strzelnic a całkiem inaczej strzela się na zawodach – polecam!

Sama strzelnica nie jest jakaś ogromna – jest całkowicie wystarczająca. 12 stanowisk to i tak znacznie więcej niż większość strzelnic krytych. Tutaj natomiast strzelanie z czarnego prochu nikomu nie przeszkadza, właściwie jest to miejsce do tego stworzone.

Zawody trwały od samego rana do późnego popołudnia a publikacja wyników zakończyła ten intensywny dzień. Cały czas można było przygotowywać sobie kiełbaski z ogniska plus zamówić obiad (co dla przyjeżdżających z daleka jest istotne).

Oczywiście podstawowym tematem rozmów jest broń czarnoprochowa – od ogółów do szczegółów – mam nadzieję że uda się uzyskać część tej wiedzy od tych osób i opublikować w postaci kolejnych artykułów. Jest to temat rzeka i choć część z nich nie jest obecna na FB czy forum – to w realu bardzo chętnie dzielą się tą wiedzą.

To chyba pierwsze zawody w których zadebiutował Desperado i to nie u jednego zawodnika. Natomiast była możliwość zobaczenia i porównania.

Wiem z doświadczenia że część osób obawia się swoich wyników – ale jeżeli nie będziemy mierzyli się z innymi i chociaż próbowali konkurować, to możemy się szybko zniechęcić. Choć tutaj, jak widziałem wyniki – ciężko osiągnąć coś więcej w pewnych konkurencjach. Osobiście nigdy nie udało mi się osiągnąć takich wyników – ale zawsze, naprawdę zawsze bawiłem się wyśmienicie. To miejsce spotkania pasjonatów i osób zainteresowanych promowaniem strzelectwa czarnoprochowego – choć nie ukrywam, widziałem spotkania, których cel był całkiem odmienny – ale o tym może kiedyś. Najważniejsze jest to – że te zawody były rewelacyjne!

Najpierw 99 punktów

Aby ktoś jednak za chwilkę miał więcej punktów …

Ja tylko tak delikatnie daję znać – tarcza na 50m – gdzie ja mam problem z jej dostrzeżeniem – o celowaniu nie wspomnę.

Tutaj liczą się umiejętności i odrobina szczęścia. Nigdy nie udało mi się nawet do tego wyniku zbliżyć – ale zawsze zaczepiam osoby z dobrymi wynikami o to, co robią aby mieć takie osiągnięcia. Będzie z tego osobny artykuł – bo troszkę się danych gromadzi.

Na szczęście – strzelnica już otwarta!!!

Wszystkie wyniki dostępne na stronie organizatora – Stare Strzelby.