Zawody Dzierżno – Turniej Wakacyjny 22.06.25

Kolejne zawody organizowane przez Stare Strzelby w Dzierżnie. Zachwalać naprawdę nie ma potrzeby – organizacja na najwyższym poziomie, ilość uczestników duża jak na takie zawody a wyniki niech mówią same za siebie. Poniżej mała relacja …

Rozpoczęcie zawodów nastąpiło o godzinie 9:00 a zakończenie około 15:00 – więc było to 6 godzin spędzonych na rozmowach, dyskusjach i oczywiście strzelaniu, choć to ostatnie było w mniejszości (przynajmniej dla mnie). Zawsze można zapisać się na więcej niż tylko jedną konkurencję – o ile oczywiście mam na to ochotę i sprzęt …

Natomiast to wszystko nie byłoby takie ciekawe i interesujące gdyby nie ludzie. Właśnie strzelcy* są tym, co tworzy atmosferę i powoduje, że spędzanie czasu jest tak relaksujące.

Poniżej zdjęcie jednej z kul, która leciała prosto i całkiem nieźle dawała sobie radę w czarnym (wiem, wiem, obtaczana miałaby same 10 – próbowałem, mnie nie słuchają).

Tutaj drobna uwaga – bez względu na umiejętności i posiadany sprzęt, polecam zapisywać się na zawody i spotykać się z osobami o takich samych zainteresowaniach. To, że nie zdobędziemy już na pierwszych zawodach pierwszego miejsca (choć jest to możliwe), to o niczym nie świadczy. Dla mnie najmniejszym problemem jest wynik – ale z każdymi zawodami systematycznie osiągam coraz ciekawsze trafienia … w tarczę. Ważne jest pojawienie się – jeśli się nie spodoba, trudno, nie musisz przyjeżdżać ponownie, ale dopóki się nie pojawisz – nie będziesz wiedział/a. Koszt paliwa + 30 zł za start, nie jest jakąś blokującą kwotą – tym bardziej, że możliwość zdobycia wiedzy i nowych umiejętności – jest bezcenne.

Poniżej kilka zdjęć strzelnicy oraz tego, co zostało przygotowane przez organizatorów

Nie mogę pominąć też własnego zestawu, którym strzelałem, zawartość prochu i kaszki odmierzana z ogromną dokładnością – tak w okolicy +/- 1 grama … jak się 'sypło’ tak było – to co miałem przygotowane na zawody, zostało w domu … więc, poza bronią, reszta była przygotowywana w warunkach polowych.

Jak dla mnie, jestem bardzo zadowolony z wyników oraz tego, że można było spotkać tylu zawodników z kraju i zagranicy – pozdrawiam wszystkich!

Poniżej troszkę zdjęć z rozdania medali i dyplomów – naprawdę wielkie GRATULACJE dla wszystkich biorących udział w zawodach.

* są pewne wyjątki 😉