Odwiedziny na Strzelnicy Pasternik – Kraków

Miałem ostatnio chwilkę czasu i postanowiłem odwiedzić Strzelnicę Pasternik w Krakowie. Wiele razie rozmawialiśmy o niej, były nawet konkretne zaproszenia na strzelania, ale jakoś nigdy nie było okazji. Tym razem jednak z uwagi na okres urlopowy – wybrałem się z wizytą. Nie ma co ukrywać, że chciałem osobiście tylko zobaczyć jak to wygląda – skończyło się na tym, że w 17 czerwca może udać się tam zorganizować małe spotkanie strzeleckie (jako uzupełnienie zawodów). Choć tutaj dochodzą mnie informacje, które muszę potwierdzić dodatkowo – tym bardziej zapraszam WSZYSTKICH na VIII GRAND PRIX CRACOVIA 2017.

Na pozostały strzelnicach będą odbywały się zawody, zgodnie z kalendarzem Małopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Dokładnie w tym dniu (17.06.2017), odbywać się będą VIII GRAND PRIX CRACOVIA 2017. Szczegóły w podanych linkach.

Wracając natomiast do odwiedzin – strzelnica zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie, udało mi się zostać oprowadzonym przez jedną z instruktorek (a jednocześnie, moderatora na naszej grupie FB). Było co zwiedzać – spodziewałem się czegoś małego, a zastałem ogromny obiekt z dużą ilością strzelnic i osi. Miejsca, gdzie można organizować naprawdę duże zawody.

miejsce na rzutki

przygotowane stanowiska i oczywiście miejsce dla czarnoprochowców (tylko i wyłącznie)

choć oczywiście, jeśli są inne stanowiska wolne a dedykowane, to można korzystać z pozostałych. Nikt nie mówi, że nic nie widać, jeśli troszkę więcej dymu jest na osiach.

W każdym razie, jest to obiekt dobrze przygotowany dla strzelców i bardzo ciekawy. Miejsce na ognisko czy też grilla przygotowane i postaramy się je dobrze wykorzystać. Choć, może uda się przenieść pieczenie kiełbasek (jak na ostatnim spotkaniu), bliżej naszych osi.

chociaż, jeśli ktoś by miał ochotę chwilę pobujać w obłokach – też można

zobaczyć odległy cel – jeśli ktoś potrafi

Natomiast bliżej przyglądałem się Strzelnicy Myśliwskiej, ponieważ tam mają się odbywać zawody.

Mamy małą propozycję organizowania w trakcie zawodów, osobnego i uzupełniającego spotkania, ale musimy potwierdzić kilka rzeczy – daje bardziej info, czy w ogóle byłby ktoś zainteresowany takim spotkaniem.

My na pewno i tak na zawodach będziemy, więc zachęcam wszystkich do zapisania się i uczestnictwa. Jeśli będzie gdzieś coś wolnego, aby wprowadzać nowych i prowadzić dyskusje powiązane ze strzelaniem – damy jeszcze znać.

oraz ujęcia samych osi

już mam pomysł na kilka 'ukrytych’ celów – oraz inne niż zwykle strzelanie.

Obiekt ogromny – na terenie znajduje się dwa osobne budynki oraz wiele dodatkowych pomieszczeń, których istnienia nie widać na pierwszy rzut oka. Mam nadzieję że uda nam się tam znacznie częściej spotykać – choć odległość dla nas do pokonania jest większa niż zwykle, ale za to widać, że jest to strzelnica przyjazna strzelcom czarnoprochowym.

Poza samą strzelnicą, odwiedziłem kilka ciekawych miejsc w Krakowie. Nie poruszałem się autem, rowerem czy też piechotą. Najzwyklej w świecie przejechałem ponad 40 km na moim elektrycznym jednokołowcu – z między ładowaniem – na kawie w jednej z wielu knajpek. Mam nadzieję że rozpoznajecie poniższe zdjęcia i to, co się na nich znajduje.

oraz jedna elektryczna ciekawostka na Wiśle

Jeśli czegoś nie rozpoznajecie i chcielibyście się dowiedzieć coś więcej, można podyskutować na grupie.