Puchar Śląska – Zawody Czarnoprochowe 2018

Każde spotkanie, każde zawody, bez względu czy są to małe, duże, lokalne lub międzynarodowe – mają w sobie coś magicznego. Ważne, aby to były spotkania pasjonatów czarnego prochu. Nawet jeśli jest to Twój 'pierwszy raz’ – istnieje duża szansa na poznanie ciekawych osób, nawiązania pozytywnych relacji z innymi strzelcami, poznanie środowiska.

Każde zawody zaczynają się od informacji na necie – na przykład nasze FORUM. Prawie nie ma miesiąca, aby nie było coś ciekawego organizowane, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Dla mnie osobiście, największym osiągnięciem będzie zebranie dużej ilości osób początkujących na Mistrzostwach Polski w Strzelectwie Czarnoprochowym (tutaj relacja z XI) aby pokazali się i sprawdzili. Może uda się w tym roku …

W sobotę (14.04.2018) odbył się Puchar Śląska, w którym brało udział prawie 30 zawodników. Impreza jak zawsze rewelacyjna! Właśnie takie spotkania powinny odbywać się systematycznie we wszystkich zakątkach Naszego Pięknego Kraju. Tutaj nie są najważniejsze nagrody, największą satysfakcją i nagrodą jest samo uczestnictwo oraz możliwość spotkania innych zawodników.

Organizatorzy od samego początku ciężko pracowali przy całej imprezie 🙂

aby wszystko było dopięte na ostatni guzik i odbywało się sprawnie i bezpiecznie. Każda spędzona chwila na strzelnicy była warta tego czasu – dyskusje, pytania, porady. Tak właśnie wyglądają praktycznie wszystkie zawody. To nie jest tak, że przychodzi się oddać tylko kilka strzałów, spakować się i do domu. Tutaj jest cała oprawa dodatkowa, miejsce do spędzenia czasu, podzielenia się wiedzą – jak i jej zdobycia.

Dla nas, jako Blackpowder.pl jest to niesamowita przygoda – bez problemów mamy dostęp do 'zaplecza’ imprez, możliwość porozmawiania z organizatorami, zawodnikami, widzami. Jesteśmy gdzieś w tle, z boku imprezy a jednocześnie w samym jej centrum. Mam nadzieję że zawodnicy już się do nas przyzwyczaili, kiedy pojawiamy się za ich plecami

starając się nie denerwować nikogo podczas oddawania strzałów. Jak na razie, współpraca jest wspaniała – każdy chce wyjaśnić jak to wszystko u niego wygląda, pokazać swoje stanowisko strzeleckie i dlaczego właśnie tak a nie inaczej.

Czasami na zawodach można spotkać się z pewien mały problemem 'dymny’, który nie przeszkadza w zdobywaniu pierwszych miejsc.

Bardzo ciężko oddać atmosferę takich imprez, tam po prostu trzeba być, samemu przekonać się że warto. Bardzo łatwo oceniać innych, siedząc przy klawiaturze komputera – stanąć przy stanowisku strzeleckim na zawodach, to jest już wyzwanie. Rozmawiając z zawodnikami, zgodnie twierdzą że od swoich wyników podczas treningów, należy zawsze odjąć kilka punktów. Zawsze jest trema, nie zawsze jest 'ten dzień’ itd. itp. Ale tak jak podczas egzaminów – wszystkiego można się nauczyć, przećwiczyć i zdobyć doświadczenie, wtedy nic już nie jest straszne ani trudne. Jednym słowem – przybywajcie!

Dodatkowo odbyła się na zawodach konkurencja, w której startowała broń TYLKO z epoki. Czyli inaczej mówiąc – strzelano ORYGINAŁAMI, mającymi ponad 130 lat! Choć nie ma co ukrywać, na zawodach jeśli dobrze się poprzyglądać, bardzo często występuje broń oryginalna podczas większości konkurencji. Wygląda taka broń dla osoby postronnej jak zwykła współczesna replika, ale już dla osób strzelających i zainteresowanych tematyką, można dostrzec znaczące różnice. Taka broń zawsze przyciąga wzrok i wiele dodatkowych pytań od innych strzelców.

Zapraszamy do naszego filmu ze spotkania

Oczywiście na sam koniec, wręczenie nagród, medali i dyplomów. Na to wszyscy zawsze czekają. Wszystkie WYNIKI Zawodów.

Na zawodach była też ekipa Jaw.pl – Portal Społecznościowy Jaworzno, poniżej relacja:

Puchar Polski w strzelectwie z broni czarnoprochowej

Na sam koniec, takie małe dodatkowe zdjęcie, co można zobaczyć czasami na strzelnicach